TechLife devBlog

LinuxDC++

Internet, Linux, Gentoo, Software 6th Aug 2006

Pomyślałem sobie że wrzucę bo może ktoś jeszcze tego nie widział. LinuxDC++ to bardzo ładny i sprawny klient sieci Direct Connect zbudowany w GTK. Już nie trzeba męczyć się ze startym Valknut'em.

Co prawda nie ma go jeszcze w Portage ale jest już zgłoszony i powinien pojawić się lada dzień...

SiJa Rhythmbox

Linux, Software 3rd Aug 2006

Dziś ostatecznie pożegnałem się z Rhytmbox'em po czym kupiłem mu bilet powrotny (emerge -C) i tyle go widziałem. Jego miejsce zajął Quodlibet. Dlaczego? A no z pięciu głównych powodów:

  • w Rhythmbox'ie zamykanie krzyżykiem zamyka program zamiast chować go do tray'a co jest standardem.
  • w Rh...

Mudial w ASCII

Internet, Linux, Software 12th Jun 2006

Zaciekawiony dzisiejszym newsem GuessWhy'a postanowiłem sprawdzić jak wygląda mundial oglądany w trybie ASCII. Zgodnie z opisem na stronie 10 minut przed początkiem rzuciłem na konsolę magiczne zaklęcie.

nc ascii-wm.net 2006

Moim oczom ukazały się takie oto obrazki.

mundial_3

mundial_2

mundial_1

Telnetowc...

Aaaaaaaa !!!11jedne!!

Linux, Software 18th Feb 2006

Właśnie Gajim zrobił mi straszne świństwo. Skończyłem pisać dłuższą notkę, wciskam wyślij a ten oświadcza mi, że połączenie z serwerem zostało zerwane, a kiedy kliknąłem OK zamknął mi okno wiadomości nie pozostawiając po niej najmniejszego śladu! OMH! Nigdy wcześniej nie przepadła mi notka i to ta...

Wormux

Linux, Software 15th Feb 2006

Wpadłem na to przypadkiem no i całe szczęście że wpadłem :] Jak sam nazwa wskazuje jest to Linuksowa odmiana kultowych Wormsów.

Wormux #1

Dawno w nic nie grałem, ale to jest świetne. Od razu zapachniało mi to kultowością. No bo jak może być inaczej kiedy mamy pojedynek Firefox Team vs. GNU Team. I do tego...

Coraz bliżej święta...

Linux, Software 18th Nov 2005

Już się nie mogę doczekać...

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Niedługo wschodząca gwiazda komunikacji Jabberowej zawita na moim biurku w swej najnowszej odsłonie. Codziennie sprawdzam i zacieram rączki patrząc na wszystko czego mi brakowało:

  • Avatars and status messages in roster window
  • Improved service discovery wi...