TechLife devBlog

Język dot

Linux, ArchLinux, Software, Techblog 18th Jun 2008

Już dawno miałem o nim napisać notkę jednak zawsze gdzieś mi to uciekało. Ale nie tym razem.

Język dot służy do opisywania schematów za pomocą tekstu. Pewnie brzmi to niewyraźnie, dlatego od razu przejdźmy do konkretów. Aby skorzystać z dobrodziejstw języka dot instalujemy pakiet graphviz.

#...

Paintown - klasyka powróciła

Linux, ArchLinux, Software 14th Feb 2008

Przeglądając wczoraj AUR wpadła mi w oko pewna nazwa – Paintown – jak się okazało nie na darmo :-)

Po angielsku nazywa się to open source, classic style fighting game, po polsku chodzone mordobicie. Paintown to klasyczna gra z czasów, kiedy gry były jeszcze towarzyskie, czyli grało się w...

wxCam i detekcja ruchu

Linux, ArchLinux, Software, Techblog 5th Feb 2008

Ostatnio wiele serwisów donosiło o nowym wydaniu (v1.0) programu do obsługi kamer – wxCam. Żaden nie wspomniał jednak że w nowej wersji dodano bardzo interesującą funkcję – nagrywanie przy wykryciu ruchu. Ale po kolei.

Instalacja

W repozytorium Archa paczki nie ma, nie ma też nic w AUR....

Thunderbird, Firefox i mailto:

Linux, Software, Notatnik 15th Jan 2008

Jeżeli Firefox nie otwiera nam linków typu mailto: w domyślnym kliencie pocztowym, chociaż właściwa aplikacja obsługi poczty jest wskazana w naszym środowisku graficznym, trzeba go do tego zmusić!

Wchodzimy na about:config i tworzymy nowy klucz (string)

nazwa: network.protocol-handler.app.mail...

Picasa Web a Linux

Internet, Linux, Software, Techblog 7th Jun 2007

Niedawno jeszcze użerałem się z F-spotem który jak na złość nie potrafił przejść autoryzacji Picasa. W dodatku biblioteka libgphoto2 z której korzysta F-spot gryzła się z gnomowym automount’erem sprzętu przez co pingwin nie wykrywał mi aparatu. Zmuszony więc byłem odesłać F-spota na /dev/drzewo i...

Go planet!

Linux, Software 9th Feb 2007

Kilka tygodni temu trafiłem na chyba zapomnianą już stronę Gnome hacks . Po pobieżnym przeglądnięciu zawartości trafiłem na ciekawy skrypt, pokazujący jako tapetę aktualny stan oświetlenia Ziemi. Skrypt wykorzystuje pakiet xplanet (szukajcie w repozytorium swojej dystrybucji).

Skrypt jest dość...

Wygrzebane

Internet, Linux, Gentoo, Software 9th Sep 2006

Muszę Wam się przyznać że ostatnio troszkę grzebałem... grzebałem w internecie. No i chociaż przypadkiem to trafiłem w dwa fajne miejsca.

1. Jabbin

Jabbin to otwarty jabberowy klient VoIP. Przypomina troszkę jabberowego Skype'a. Ostatnio dostała mu się nawet obsługa Googlowej biblioteki libjingl...

gPHPEdit update

Linux, Gentoo, Software 29th Aug 2006

Wczoraj pojawiła się nowa wersja bardzo fajnego programiku o nazwie gPHPEdit do kodowania w PHP-ie, HTML-u, CSS-ie jak i SQL-u.

gPHPEdit

Wersja ta co prawda reklamowana jest jako Version 1.0 Beta 1 ale w rzeczywistości jest to 0.9.91. Co prawda nie ma ona nowych ficzerów a jest jedynie, jak pisze A...