TechLife devBlog

Notka zbiorcza.

Internet 18th Oct 2006

Dawno nic tu nie pisałem, ale tak to jest kiedy liczba zadań wzrasta a nam forkowanie nie wychodzi. Więc dziś będzie notka zbiorcza

Z cyklu o jednym takim co zabił filesystem. Teraz już wiem dlaczego przy instalacji moje Gentoo wysypywało się po sugestii użyci murderFS-a. Ono już wtedy coś podejrzewało. Teraz nawet ci od nowel przeskakują na ext3.

Ostatnio od pisania powstrzymuje mnie fakt, że notki lecą też na Polską Planetę Gentoo ale skoro ta leży, a na dodatek znaleźć tam można rozważania o aparatach cyfrowych, więc i ja postanowiłem coś napisać. Nie rozumiem dlaczego osoby blogujące z WordPress-ów, które potrafią generować feedy dla kategorii podpinają całość bloga do planety. Co mnie przecież obchodzi co kto jadł dziś na śniadanie. Jeżeli wchodzę na planetę po to, żeby poczytać o sprawach związanych z Gentoo.

Oczywiście wiem, czepiam się a sam nie mam osobnego feed-u dla kategorii Linux. Jest to jeden z powodów dla których zastanawiam się nad emigracją z joggera. Chociaż minął już sezon wielkich ucieczek na WordPress-y to jednak patrząc teraz perspektywy czasu, wybrali dobrze. Poziom rozwoju joggera jest bliski zeru a na otwarcie kodu też nie ma co liczyć. A więc tak, oni mieli rację. Zgadzam się, wygodne są powiadomienia o komentarzach na innych joggerach, ale wydaje mi się, że zaimplementowanie tego na WordPress-ach to tylko kwestia czasu.

Komentarze z jogger.pl

Mateusz 18.10.2006 / 01:42

ZTCW to wtyczka do wordpress'a umożliwiająca pisanie notek z poziomu jabbera już jest.

citizen 18.10.2006 / 10:12

Wtyczka do powiadamiania o komentarzacha też już jest, ale żeby jakiś inny WordPress powiadamiał mnie o komentarzach to... takie rzeczy tylko w Erze.

rash 19.10.2006 / 15:35

Równie dobrze mogę dodać na planecie filtry, które wytną informacje nie-o-Gentoo. Ale nie chcę tego - nie wiem jak Ty ale ja lubie czytać to co mają do powiedzenia użytkownicy Gentoo, nawet gdy nie dotyczy to samego Linuksa.

Podobną polityke przyjął ike na planet.linux.pl.

citizen 19.10.2006 / 15:42

rash: przecież nikt Ci nie broni subskrybowania blogów naszych 'planetarian', ale planeta tematyczna to planeta tematyczna a nie zbiór ciekawych notek. W końcu dojdzie do tego, że będzie tam można przeczytać 'co zrobić, żeby dobrze wyrywać dupy'. Sam też lubię czasami poczytać rzeczy nie związane z linuksem ale od tego mam swój czytnik RSS-ów.

rash 19.10.2006 / 15:46

@citizen: Nie zrozumiałeś mnie.

Ja przedstawiłem możliwy pogląd ogółu na moim przykładzie ;-)

citizen 19.10.2006 / 15:47

Tak, wiem, głosowania pewnie nie będzie.

rash 19.10.2006 / 15:48

Zgadłeś.

anyway, jeżeli będzie to przeszkadzało wiekszej ilości to zastanowie się nad zmianą.

Do tej pory jesteś jedyny.

rash 19.10.2006 / 16:19

I jeszcze dopowiadając - planeta nie leży; serwer gentoo.pl ma problemy i dlatego alias nie działa.

try mklimek.org/planetgentoo.Komentarze