TechLife devBlog

Wylatowo 2006

Internet 29th Jun 2006

Sesja zakończona, plecak spakowany, ostatnie myśli czego mogłem zapomnieć i jak rozplanować jutrzejszy dzień aby z wszystkim zdążyć na czas.

Jutro wyjeżdżam do Wylatowa – światowej stolicy piktogramów zbożowych. Sobotnią konferencją prasową otworzymy kolejny (chyba już szósty) sezon polowania na tajemniczą, inteligentną siłę, za pośrednictwem której już od ponad sześciu lat w małej wiosce niedaleko Gniezna powstają, co jest ewenementem w skali światowej, rokrocznie piękne i duże znaki zbożowe.

Z roku na rok akcja przyciąga coraz więcej zainteresowanych osób, a co cieszy najbardziej są to coraz częściej naukowcy z kręgów akademickich, którzy jak przystało na naukowców, badają rzeczy w sposób empiryczny. Coraz więcej materiałów na temat piktogramów zbieranych jest w sposób rzetelny, przemyślany i co najważniejsze – trudny do podważenia.

Co roku skala przedsięwzięcia jest również coraz większa. Więcej badaczy, więcej specjalistycznego sprzętu, nowe ambitne pomysły. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do strony akcji Wylatowo 2006, na której to podczas mojego 3 tygodniowego pobytu postaram się umieszczać nie tylko newsy, zdjęcia czy materiały wideo. Planuję też prowadzić coś w rodzaju codziennych blogowych zapisków opowiadających na bieżąco o tym co dzieje się w naszej bazie.

Życzcie mi szczęścia w obserwacjach :)

Komentarze z jogger.pl

Reinmar 10.07.2006 / 13:06

Lol... Znaki w zbożu to jedyne co mnie przekonuje do tego, że może już kosmici dotarli na Ziemię.
Oglądałem kiedyś program na Discovery o nich, gdzie grupka studentów udowodniła, że zrobienie takiego prawdziwego jest przez wykszatłconych ludzi (a tym bardziej wieśniaków) niemożliwe. Kształty, napromieniowanie, równe rozrzucenie (chyba) magnezu, pęknięcia kłosów, itd - za dużo tego, żeby robić piktogramy metodami domowymi.

Stronę będę śledził na pewno bardzo dokładnie :)

jam łasica 10.07.2006 / 13:29

ostatnio głośno jest też o zdjęciach z różnych pokazów lotniczych :)
http://www.nautilus.org.pl/article.php?articlesid=729Komentarze