TechLife devBlog

X UFO FORUM

Internet 9th May 2006

W miniony weekend wybrałem się już po raz trzeci na organizowane we Wrocławiu UFO FORUM. W tym roku impreza ta miała swój mały jubileusz, ponieważ odbyła się po raz dziesiąty. Z tej okazji zaproszono na nią specjalnych gości z zagranicy. Byli nimi Timothy Good (GB) - światowy autorytet w dziedzinie badań nad UFO (bada to zjawisko od 51 lat), Bruce Moen (USA) - znany badacz światów niematerialnych, zjawiło się również dwóch badaczy z Węgier, jednak nie pamiętam jak się nazywali.

Sam jeszcze nie poukładałem sobie tego wszystkiego co widziałem i słyszałem, ponieważ natłok informacji był ogromy. Ilość przekazywanych informacji można wyobrazić sobie po przeczytaniu samego programu imprezy. Oczywiście nie wszystkie punkty były tak samo ciekawe ale na pewno zdecydowana większość. Szkoda tylko, że impreza nie jest jeszcze odpowiednio nagłaśniana i większość uczestników to ludzie "z branży" ale cieszy również stale powiększająca się obecność środowiska uniwersyteckiego, dzięki czemu impreza z roku na rok podnosi swój poziom techniczno-naukowy.

Końcowa refleksja: zdumiewa mnie fakt powszechności zjawiska UFO. Obojętnie z jakiego regionu nie pochodzi badacz, czy jest to Legnica, Zielona Góra, Kraków, Wylatowo czy Węgry liczba zebranych przez niego obserwacji UFO czy relacji ofiar uprowadzeń jest podawana w dziesiątkach a nawet setkach. Skala zjawiska jest ogromna. Do tego wszystkiego dodać można informacje pochodzące z różnych źródeł wojskowych zarówno naszego jak i innych krajów, świadczące o tym iż służby wojskowe dobrze znają problem UFO i mają związane z nim daleko posunięte badania/działania.

Wszyscy chcielibyśmy aby nauka parała do przodu, dużymi czy małymi kroczkami. Aby nowe odkrycia uzupełniały stan naszej wiedzy i powiększały magazyn naszych klocków LEGO z których budujemy świat. Nie każdy jest na tyle otwarty aby zauważyć, że cały czas siedzimy na plaży i budujemy zamek z piasku. A na horyzoncie widać dużą falę.

X_UFO_FORUMX_UFO_FORUM_2

UPDATE: Więcej zdjęć na wylatowo.plKomentarze