TechLife devBlog

Firefox R.I.P.

Internet 18th Feb 2006

Nie nie, Firefox wcale nie umiera, wprost przeciwnie -- teraz ma zabójcę na swoich usługach i nie chodzi tu wcale o Chucka Norrisa. Tym zabójcą jest rozszerzenie o nazwie RIP. Potrafi ono posłać do piachu dowolny fragment dowolnej strony i przypilnować, żeby nie pokazywał się już we Wrocławiu.

Koniec z natrętnymi reklamami i banerami. RIP potrafi ubić nawet niesforne reklamy, jakie prv.pl funduje nam na swoich subdomenach, z którymi nie radzi sobie nawet Adblock. Koniec z reklamami Googla które chociaż w oczy nie kłują to jednak czasami skutecznie przeszkadzają w czytaniu, zwłaszcza jeżeli umieszczamy je wewnątrz tekstu, tak jak to Pawet Tkaczyk ma w zwyczaju czynić.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Treść obrazka nie jest ważna (zapożyczyłem go od GuessWhy'a), ważne jest to że nie jest on oblany wokoło reklamami :] Tylko grafika do oglądania.

Po zainstalowaniu RIP wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na niechciany element i z menu wybrać "Remove this permanently". Następnie klikamy dwukrotnie na ikonkę RIP'a na pasku stanu i przechodzimy do tworzenia reguły dla danej domeny a nie tylko strony. Sprowadza się to tylko do zastąpienia szczegółowej części adresu gwiazdką, symbolizującą dowolny ciąg znaków. Np adres http://paweltkaczyk.midea.pl/456/#comments zastępujemy przez http://paweltkaczyk.midea.pl* i gotowe. Stworzone reguły możemy też eksportować i importować dzięki temu nie ma problemu z przenoszeniem naszego "ulubionego pakietu" :]

Kiedyś surfowało się w myśl zasady "Jak Ci się strona nie podoba to nikt Cię nie zmusza żebyś na nią wchodził". Dziś kiedy do dyspozycji mamy RIP'a oraz Stylish (pozwala dowolnie modyfikować arkusz styli danej strony) możemy powiedzieć, że nowa zasada brzmi: "Nie podoba się? To zrób sobie lepszą" :]

Komentarze z jogger.pl

misiekf 18.02.2006 / 15:58

zobaczymy czy sie oplaci sciagnac :]

Riddle 18.02.2006 / 16:00

Paweł ma reklamy we wpisach? Aż sprawdzę…

LOL. Ma. Ale AdBlock+ mi je wyłapał. Co do tych boksów prv.pl to też można je wywalać. Ale należy włączyć sprawdzanie także div'ów.

misiekf 18.02.2006 / 16:26

dobra wtyka.. tnx za info :]Komentarze