TechLife devBlog

Użyteczności z półobrotu

Internet 29th Jan 2006

Mam już dosyć czytania bez przerwy o wszelkiego rodzaju użyteczności, dostępności, to źle, to dobrze, tego nie przeczyta niewidomy a to przeczyta każdy ale mu się bardzo nie spodoba bo znacznik nie posiada własności name... Ta strona jest beee, bo alt+0 nie prowadzi do oświadczenia o dostępności a tak właśnie życzy sobie tego ktośtam. A jak przychodzi co do czego o okazuje się, że to wszystko i tak można o kant du** rozbić.

Tym bardziej irytuje mnie pisanie o tym wszystkim po raz setny, kiedy wokół jest tyle świetnych rzeczy, ale niestety tak ten świat jest skonstruowany, że jeżeli czegoś nie podłapią masy to pójdzie do szuflady choćby nie wiem jak dobre było to rozwiązanie.

Zwłaszcza chodzi mi tu o język VRML i jego następcę X3D, którym jakoś nie mogę nikogo zainteresować. Moja poprzednia notka prześlizgnęła się nie zauważona, a temat poruszony na spince Web Standards też nie wykazał się entuzjazmem. Ale nie poddam się tak łatwo, bo tak użyteczna ;) rzecz nie może zostać zapomniana. Dlatego zamierzam pogrzebać coś w tym kierunku. No więc do zobaczenia w 3D.

Komentarze z jogger.pl

.kaijitsu 29.01.2006 / 17:24

Ależ przeciwnie :) to że nikt nie komentuje nie znaczy że nikt nie czyta mnie bradzo przypadło X3D narazie jest to jak widze tylko projekt ale świetnie się zapowiada i daje ciekawe możliwości oby tylko nie obciążał za dużo kompa a się przyjmie :)

citizen 29.01.2006 / 17:28

Tylko że X3D już tak przyjmuje się od 10 lat i jak nie zainteresuje się nim jakaś większa grupa, to pewnie kiedyś zakończy się jego rozwijanie. A taka społeczność joggera naprawdę ma duże możliwości propagowania. Trzeba tylko wśród nich go rozpropagować.

.kaijitsu 29.01.2006 / 17:32

Niestety dość typowa to społeczność często to typowość z paranoicznym podejściem do wielu spraw. Zauważ że wielu joggerowców nie zauważa że Windows to też system który potrafi działać, inni lubią się rzucać że Web2.0 jest złe i w ogóle i nawet jakoś to sensownie próbują podpierać. Niestety musimy siępogodzić z tym że wielu ma w dupie co mówią jednostki i liczy się to co mówi ich grupa na ten temat.

gandalf 29.01.2006 / 17:43

X3D jest planowany jako potencjalna funkcjonalnosc w Firefoksie 3.0 :)

citizen 29.01.2006 / 17:44

O orędowniku dobrej nowiny! Niech Bóg Ci w dzieciach wynagrodzi!

.kaijitsu 29.01.2006 / 17:46

^_^ To czekamy na Fx3.0 ;)) chyba za szybko się nie doczekamy ale bądźmy dobrej nadziejiKomentarze