TechLife devBlog

Wirtualny świat RuneScape

Internet 27th Nov 2005

Wczoraj zrobiłem sobie małą przerwę w kodowaniu i wszedłem na miniclip.com żeby się zrelaksować. Odpaliłem pierwszą grę na liście "Top ten games" - RuneScape. Założyłem sobie użytkownika i po chwili ładowania różnych elementów trafiłem do wirtualnego świata. Pierwszy etap to tutorial, w którym uczymy się poruszać i urzywać różnych przedmiotów. Ale najbardziej zaintrygowało mnie w tej gdzie to, iż wszędzie otaczają nasz inni gracze, którzy też zmagają się z zadaniami stojącymi przed nami w tutorialu. Uczymy się ścinać drzewa, rozpalać ognisko, łowić i piec ryby, wypiekać chleb, tworzyć narzędzia, posługiwać się bronią, czarować... i wiele innych.

RuneScape

To przejściu tutorialu trafiamy do innego świata, w którym czeka na nas wiele różnych możliwości rozwoju np przez przechodzenie różnych questów. A wszystko w wirtualnym świecie pełnych graczy takich jak my.

Aż trudno uwierzyć że wystarczy przeglądarka z obsługą Javy.

Komentarze z jogger.pl

Maniak Runescape 13.10.2008 / 20:50

Moim zdaniem RS nie jest wirtualnym światem to tylko fantastyka, gra. Ludzie grają w tym samym momencie ale to nie jest realność nie można tego mylić z fantastyką



Komentarze