TechLife devBlog

Wylatowo 2006

Nauka 29th Jun 2006

Sesja zakończona, plecak spakowany, ostatnie myśli czego mogłem zapomnieć i jak rozplanować jutrzejszy dzień aby z wszystkim zdążyć na czas.

Jutro wyjeżdżam do Wylatowa – światowej stolicy piktogramów zbożowych. Sobotnią konferencją prasową otworzymy kolejny (chyba już szósty) sezon polowania na...

Mudial w ASCII

Internet, Linux, Software 12th Jun 2006

Zaciekawiony dzisiejszym newsem GuessWhy'a postanowiłem sprawdzić jak wygląda mundial oglądany w trybie ASCII. Zgodnie z opisem na stronie 10 minut przed początkiem rzuciłem na konsolę magiczne zaklęcie.

nc ascii-wm.net 2006

Moim oczom ukazały się takie oto obrazki.

mundial_3

mundial_2

mundial_1

Telnetowc...

Podziel się informacją

Nauka 6th Jun 2006

Nie tak dawno temu założyłem sobie WordPress'a i zostawiłem tam kawałek tekstu traktujący o przepływie informacji w środowiskach (pseudo)naukowych. Następnie rozesłałem kilka linków i zapomniałem o całej sprawie.

Kilka dni temu dostałem wiadomość od znajomego

Od chwili kiedy przeczytałem Two...

1,2,3 roota masz Ty.

Linux 1st Jun 2006

Ostatnio spotkała mnie dość niecodzienna sytuacja. Siedzie sobie na lokalnym serwerze DC i ściągam Futuramę. Kontem oka widzę że na kanale głównym ktoś pyta o pomoc w sprawie linuksa. Kiedy spytałem o co chodzi okazało się, że facet nie potrafi postawić MySQL'a a kiedy zaoferowałem pomoc z miejsca o...